FreeStyle Libre2 CGM

FreeStyle Libre2 CGM

Libre2 – nová generace senzoru FreeStyle

Abbott oznámil přidělení značky CE pro Libre2 opravňující distribuci výrobku na území EU. Tisková zpráva uvádí, že Libre2 se má začít distribuovat v řádu týdnů postupně v jednotlivých zemích. Na svém Twitteru Abbott uvedl, že první zemí, kde bude Libre2 distribuovat je Německo.

CGM?

Co nová genereace přínáší nového?

Zásadní je podpora alarmů nízké a vysoké glykémie a ztráty signálu mezi senzorem a čtečkou. Libre2 bude také podporovat BLE – Blootooth Low Energy standard. Nicméně BLE bude využito jen na zasílání alarmů do čtečky, data o glykémiích bude stále potřeba načítat přes NFC protokole, takže stále bude potřeba Blucon, Miaomiao či dalších podobných čteček NFC. Libre2 bude mít stejně jako předchůdce 8mi hodinovou pamět.

Co se neví, jaká bude přesnost měření glykémií, jakou MARD hodnotu bude Libre2 mít. Bude přesnější než Dexcom G6? Zatím nevíme.

Za mě osobně tedy Libre2 nic revolučního nepřináší. Alarmy můžeme mít i teď při použítí dalších zařízení jako Blucon nebo Miaomiao.

Video upoutávka na Libre2.

 

Další články o FreeStyle Libre si můžete přečíst zde a zde.

One Reply to “FreeStyle Libre2 CGM”

  1. Pekne to abbott zoral….ako je mozne,ze bateria v Blucon dokaze 2 tyzdne posielat glykemie cez bt (kazdych 5 min?) ale libre2 to nedokaze ani z funciou BLE a citacka pipne,len ak je glykemia mimo normi….kludne mohli dat do libre2 tu vetsiu bateriu cr2032,ak by boli chceli libre posunut do predu aspon na uroven Blucon….velke sklamanie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com