Timesulin – čepicka pro zapomětlivce

Timesulin – čepicka pro zapomětlivce

Jsem to ale hlava děravá – probudím se v noci u rozsvícené televize a říkám si: „Píchl jsem si dávku nebo ne?” :o) Pokud jste na tom podobně, jako já, tak jistě tuto drobnou a nápaditou pomůcku pro diabetiky uvítáte.

Slovy výrobce je Timesulin „výměnná krytka na inzulinová pera se zabudovaným časovačem, zobrazující dobu od poslední aplikace inzulinu“. Timesulin se vyrábí v několika provedeních, protože výměnné krytky nejsou univerzální, ale jsou konstruované na konkrétní inzulinová pera. Měl jsem možnost vyzkoušet verzi pro pero Solostar Lantus.

Jednoduché a velmi efektivní

Používání Timesulin krytky je zcela triviální. Po nasazení na příslušné pero se uvnitř krytky stiskne/aktivuje tlačítko a časovač začne odpočítávat čas od posledního nasazení. Jasně tedy poznáte, zdali jste si aplikovali inzulin. Před aplikací inzulinu krytku sundáte, tlačítko se uvolní a po 8mi vteřinách se časovač vynuluje. Jednoduché, velmi efektivní a přínosné.

Vydrží jeden rok

Oproti nesporným benefitům jsou zde určité nevýhody. Nutno podotknout, že Timesulin nemá vyměnitelnou baterii a vydrží pouze 1 rok. Pak musíte zakoupit celou krytku novou. Další nevýhoda je, že výrobce má velké zpoždění ve vývoji krytek na nová inzulinová pera. Výrobce například ještě bohužel nevyrábí krytky na pera FlexTouch Fiasp ani pro Solostar Toujeo.

Ideální pro méně časté aplikace

Přesto, přes tyto nevýhody je Timesulin přínosný (hlavně pro zapomnětlivce). Největší efekt vidím u aplikací insulinu s dlouhou prodlevou mezi jednotlivými aplikacemi jako třeba aplikace bazálního inzulinu u diabetiků 1. typu nebo u pravidelných a méně častých aplikací insulinu u diabetiků 2. typu.

Závěrečné hodnocení:

+ velmi snadné použití

+ vhodný pro diabetiky, kteří si občas nejsou jistí, zda si aplikovali inzulin či nikoliv

+ efektivní při dlouhých prodlevách mezi aplikacemi

– nemá vyměnitelnou baterii

– není dostupný pro všechny typy per

 

2 Replies to “Timesulin – čepicka pro zapomětlivce”

  1. Na timesulin.cz za cenu 750 Kč
    Na oficiální stránce https://timesulin.com za 13.38 euro. Plus poštovné 1.67 euro. Při použití kódu SMART03 je tam sleva 4.46 euro.
    Takže to vyjde na nějakých 9 euro +-, což je max 250 Kč (včetně dopravy).
    Anebo 15 euro bez použití toho kódu – ,což je 390 Kč (když budeme počítat, že euro je 26Kč)
    Takže na timesulin.cz jsou opravdu fajn byznysmeni…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com